تعرفه  ثبت ، تمديد و انتقال دامنه (قیمت ها به تومان)

نوع دامنه

تعداد سال هزينه دامنه
 com 1 400,000
net 1 500,000
org 1 465,000
us 1 460,000
biz 1 535,000
info 1 520,000 

 

چرخه حیات دامنه های بین المللی

 

نمودار فوق چرخه حیات دامنه ها را طبق قوانین موسسه ICANN نشان می دهد. توجه داشته باشید که دامین های ir از این قاعده مستثنی می باشند .
آزاد ( Available ) : در این دوره دامنه برای ثبت آزاد می باشد و می توان با پرداخت هزینه ثبت دامنه آنرا برای خود ثبت نمود .
فعال( Active ) : در این دوره دامنه فعال بوده و مالک آن می تواند در هر زمان آنرا تمدید نماید . مدت تمدید به مدت اعتبار فعلی دامنه اضافه خواهد شد همچنین مدت اعتبار دامنه نمی تواند بیش از 10 سال از تاریخ جاری باشد . 
منقضی ( Expired ) : در صورتی که در دوره فعال بودن دامنه ، دامنه تمدید نشود . در این دوره دامنه غیر فعال خواهد شد . البته در طول این دوره مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید ، دامین را مجدداً تمدید نموده و به حالت فعال بازگرداند .
دوره بازخرید ( Redemption Grace Period ) : پس از گذشت 45 روز از تاریخ انقضای دامنه این دوره 30 روزه آغاز می شود در این دوره همانند دوره Expired دامنه غیر فعال می باشد . در این دوره تمدید دامنه تنها توسط مالک دامنه و با پرداخت مبلغ جریمه 120 دلاری مازاد بر هزینه تمدید دامنه امکان پذیر است .
دوره حذف ( Pending Deletion ) : در این دوره 5 روزه حتی مالک دامنه نیز نمی تواند دامنه را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامنه برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت Available در خواهد آمد .

چرخه حیات دامنه ir

 

نمودار فوق چرخه حیات دامنه های IR را طبق قوانین پژوهشگاه دانشهای بنیادی نشان می دهد .
 آزاد ( Available ) : در این دوره دامنه برای ثبت آزاد می باشد و می توان با پرداخت هزینه ثبت آنرا برای خود ثبت نمود . 
فعال( Active ) : در این دوره دامنه فعال بوده و مالک آن می تواند در هر زمان آنرا تمدید نماید . مدت تمدید به مدت اعتبار فعلی دامنه اضافه خواهد شد همچنین مدت اعتبار دامنه نمی تواند بیش از 5 سال از تاریخ جاری باشد . 
منقضی ( Expired ) : در صورتی که در دوره فعال بودن دامنه ، دامنه تمدید نشود . در این دوره 30 روزه دامین غیر فعال خواهد شد. البته در طول این دوره 30 روزه مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه را مجددا تمدید نموده و به حالت فعال بازگرداند . 
دوره قفل ( Lock ) : در این دوره 30 روزه مالک دامنه می تواند با پرداخت جریمه دامنه را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامنه برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت آزاد در خواهد آمد .

 

 

 

تاريخ آخرين بروز رساني : July, 2020

 

 © Copyright 2020 All rights reserved.  www.honeyonline.net